PRZEPISY KULINARNE

Śledzie w sosie MASAGO
 

 

Składniki:

- 4 filety śledziowe lekko solone
- ½ szklanki oleju rzepakowego
- 1 średnia czerwona cebula

Sos:

- 4 łyżki stołowe majonezu
- 100g MASAGO orange
- Sok z ½ cytryny (bez pestek)
- 1 łyżka stołowa miodu
- Biały pieprz
- Pieprz chilli cayen
- Sól

Wykonanie:

Filety śledziowe myjemy pod bieżącą wodą przez około 3 minuty, następnie osuszamy je papierowym ręcznikiem, układamy w głębokim naczyniu i zalewamy olejem rzepakowym. Odstawiamy do lodówki na minimum 24 godziny (najlepiej na 48 godzin).
Po wyjęciu śledzi z lodówki osuszamy je i kroimy  na 2 – 3 centymetrowe paski i układamy na talerzu. Cebulę kroimy w drobną kostkę i posypujemy nią śledzie.

Przygotowanie sosu:

Majonez, sok z cytryny oraz miód mieszamy blenderem dodając przyprawy do smaku. Na koniec dodajemy masago wolno mieszając łyżką, tak aby nie uszkodzić ikry.
Następnie sos wykładamy łyżką na śledzie posypane kostką z cebuli.

Podajemy z chlebem razowym i masłem.

 


 

Unia Europejska - Europejski Fundusz Rybacki

Image is not available

Firma Baltic United Andrzej Trylski Sp.K. korzysta z pomocy środków Europejskiego Funduszu Rybackiego w ramach Programu Operacyjnego „Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013”.

Do tej pory udało nam się zrealizować trzy projekty:
Operacja współfinansowana przez Unię Europejską ze środków finansowych Europejskiego Funduszu Rybackiego zapewniająca inwestycje w zrównoważone rybołówstwo, realizowana w ramach środka 2.5
.
„Inwestycje w zakresie przetwórstwa i obrotu", objętego osią priorytetową 2 „Akwakultura, rybołówstwo śródlądowe, przetwórstwo i obrót produktami rybołówstwa i akwakultury”

2012: Tytuł projektu „Uruchomienie zakładu przetwórstwa ryb Baltic United Andrzej Trylski Spółka Komandytowa”

2014: Tytuł projektu „Zakup maszyn i urządzeń dla zakładu produkcyjnego Baltic United Andrzej Trylski Spółka Komandytowa”

2014: Tytuł projektu „Dalszy wzrost konkurencyjności Baltic United Andrzej Trylski Spółka Komandytowa”
.

Slider